AktualnościO gminieCiekawostkiKontaktHistoriaTurystykaMapkaOświataPrzetargiProjekty
dyr. Sylwia Suchodolska - Jakóbiak

Dzieje szkoły >>>

Prezentacja >>>

Archiwum:2007/2008, 2006/2007, 2005/2006, 2004/2005, 2003/2004

 

 

WIECZÓR ANDRZEJKOWY (22.11.2008r.)

Tegoroczne Andrzejki obchodzone były inaczej niż zwykle. Odbyły się w remizie strażackiej w Rostkowie. Uczniowie starszych klas przygotowali pokaz swoich talentów tanecznych i muzycznych. Odpowiedzialna za imprezę była p.Grażyna Sobiesiak, która wraz z uczniami przygotowała też wiele ciekawych wróżb i zabaw andrzejkowych. Wszyscy przybyli, zarówno dzieci jak i dorośli, chętnie brali w nich udział. Rada Rodziców zatroszczyła się o kanapki oraz ciasta dla dzieci. Tak pokrzepieni uczniowie chętnie bawili się przy dźwiękach muzyki aż do samego wieczoru.
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI (12.11.2006r.)

Historia to nasze korzenie, a piękną poetycką lekcję historii zaprezentowali uczniowie klasy V i VI z okazji Święta Niepodległości, którą przygotowali pod kierunkiem p. Grażyny Sobiesiak. Przypomnieli trudną drogę Polski do niepodległości, recytowali wiersze oraz śpiewali piosenki patriotyczne.


PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW (20.10.2008r.)

Bycie uczniem szkoły, której patronem jest ktoś taki jak święty Stanisław Kostka, nakłada poważne obowiązki. Jednak uczniowie tegorocznej klasy pierwszej zdecydowali się je na siebie przyjąć. Uroczystość pasowania odbyła się 20 października. Rozpoczęła się częścią artystyczną, przygotowaną pod kierunkiem wychowawczyni kl. I - p.Teresy Kicińskiej, podczas której niezwykle przejęte dzieciaki prezentowały swoje umiejętności. Ksiądz Adam Chmielewski poświęcił tornistry pierwszoklasistów, a pani Dyrektor Sylwia Suchodolska-Jakóbiak pasowała ich na uczniów Szkoły Podstawowej im. Św. Stanisława Kostki w Rostkowie. Uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie, że będą jak najlepiej starali się wypełniać swoje obowiązki, godnie reprezentować swoją szkołę.i naśladować jej patrona. Na pamiątkę tej uroczystości uczniowie klasy I otrzymali dyplomy oraz drobne upominki.IV KAMPANIA "BIAŁYCH SERC" W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. ŚW. STANISŁAWA KOSTKI W ROSTKOWIE

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w IV Kampanii Białych Serc, trwającej od 12 do 18 października br. Kampania miała na celu propagowanie życia bez narkotyków. Skierowana była głównie do dzieci, młodzieży, rodziców, nauczycieli i wychowawców. Kampania była również protestem przeciwko rosnącej liczbie osób uzależnionych i była poświęcona pamięci ofiar narkotyków. Jej symbolem było białe serduszko. Organizatorem Kampanii "Białych Serc" jest Grupa Zalewski Patrol we współpracy ze Stowarzyszeniem Hospicjum Królowej Apostołów w Mławie. Partnerami Kampanii w Gminie Czernice Borowe były: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Czernicach Borowych, Szkoła Podstawowa im. Św. Stanisława Kostki w Rostkowie, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Węgrze, Szkoła Podstawowa im. Janiny Sieklickiej w Czernicach Borowych oraz Gimnazjum w Czernicach Borowych. Na początku akcji w SP w Rostkowie odbył się apel, na którym p. Dyrektor Sylwia Suchodolska-Jakóbiak zapoznała uczniów z ideą Kampanii. W ciągu 6 dni uczniowie zapoznawali się z tematyką dotyczącą narkotyków oraz zgubnych skutków ich zażywania. Wychowawcy rozmawiali na te trudne tematy na godzinach wychowawczych, rozprowadzali ulotki informacyjne na temat narkotyków. Uczniowie wykonywali prace plastyczne na temat "Kocham życie", robili białe serduszka, którymi ozdobili okna i drzwi szkoły. Uwieńczeniem akcji stał się "Biały Marsz" przeciw narkotykom. Uczniowie mieli przypięte do kurtek białe serduszka, a w rękach trzymali białe balony. Z przynoszonych wcześniej białych wkładów do zniczy uczniowie ułożyli białe serce na znak sprzeciwu zażywaniu narkotyków i solidarności z ich ofiarami.Akcja Sprzątania Świata (22.09.2008r.)

O tym, jak cenna jest nasza planeta i jak powinniśmy się o nią troszczyć, uczniowie uczą się na lekcjach przyrody, rozmawiają na godzinach wychowawczych i innych lekcjach. Często jednak jest tak, że na wiedzy się kończy. Możemy taką sytuację obserwować podczas corocznych pielgrzymek do Rostkowa. Po pielgrzymach zwykle zostają góry śmieci. Dlatego Akcję Sprzątania Świata podejmujemy właśnie po pielgrzymce. Wtedy nasza okolica najbardziej potrzebuje pomocy. Wtedy również uczniowie naszej szkoły mają okazję pokazać, że dla nich dbanie o środowisko, to nie tylko teoria i piękna idea, ale przede wszystkim praktyka. Zresztą nie tylko wtedy, ale również na co dzień.


Święto Patrona Szkoły (18.09.2008r.)

18 września rozpoczynają się uroczystości ku czci św. Stanisława Kostki. Dla nas ten dzień to przede wszystkim święto naszego Patrona, młodego chłopca, który pokazuje nam jak żyć, jak się modlić, jak się uczyć i jak słuchać rodziców. Obchody te, jak co roku rozpoczęliśmy Mszą św. Potem był konkurs wiedzy o życiu św. Stanisława Kostki i projekcja filmu o nim.


Wybory do Samorządu Uczniowskiego (17.09.2008r.)

Samorządności należy uczyć się już od najmłodszych lat. Dlatego w naszej szkole coraz aktywniej działa Samorząd Uczniowski, który jest wybierany co roku. Tegoroczne wybory odbyły się 17 września. Kandydowało 12 uczniów z klas IV-VI. Przewodniczącą nowego Samorządu Uczniowskiego została Magdalena Skowrońska z kl. V, zastępcą Borys Betliński, skarbnikiem Sylwia Dymkowska, a sekretarzem Angelika Litke. Nowy Samorząd od razu wziął się ostro do pracy. Życzymy mu wytrwałości i wielu sukcesów.


PROJEKTY NA ZAJĘCIA DODATKOWE Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła będzie uczestniczyła w realizacji dwóch projektów edukacyjnych. Będą one dotyczyły zajęć dodatkowych z języka angielskiego. Jednym z nich jest projekt "EDUKACJA JĘZYKOWA PIERWSZYM KROKIEM W LEPSZĄ PRZYSZŁOŚĆ" realizowany na podstawie Rządowego Programu "Fundusz Inicjatyw Obywatelskich" Działanie Nr 1.2. Problemy dzieci i młodzieży. Realizację projektu wspiera Ministerstwo Pracy i Polityki Socjalnej. Projekt realizuje Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Czernickiej. Celem projektu jest wyrównanie szans edukacyjnych młodzieży gimnazjalnej, uczniów szkół podstawowych oraz dzieci z klas "0" w zakresie znajomości języka angielskiego oraz zagospodarowania czasu wolnego. Projekt realizowany jest również w innych szkołach z terenu Gminy Czernice Borowe. W ramach projektu od września do grudnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyć będą w zajęciach edukacyjnych oraz w warsztatach teatralnych z języka angielskiego. Zajęcia odbywać się będą zarówno w godzinach rannych jak i popołudniowych. Drugim projektem, realizowanym przez naszą szkołę jest projekt "EDUKACJA DZIECI I MŁODZIEŻY KLUCZEM DO ROZWOJU SPOŁECZNOŚCI WIEJSKIEJ". Projekt ten powstał w ramach podejmowania inicjatyw służących zapobieganiu wykluczeniu społecznemu oraz wyrównaniu szans edukacyjnych młodzieży, realizowanych na terenie Województwa Mazowieckiego. Realizacja projektu wspierana jest przez Zarząd Województwa Mazowieckiego. Projekt realizuje Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Czernickiej. Celem projektu również jest wyrównanie szans edukacyjnych dzieci i młodzieży szkolnej w zakresie znajomości języka angielskiego, umożliwienie zdobycia dodatkowej wiedzy i umiejętności, ułatwiających dalszą edukację, zagospodarowanie czasu wolnego i przeciwdziałanie patologiom. Projekt skierowany jest do uczniów klas VI szkół podstawowych i gimnazjów z terenu Gminy Czernice Borowe i gminy Grudusk. W ramach projektu odbywać się będą dodatkowe zajęcia z języka angielskiego z wykorzystaniem technik informacyjnych. Organizowane będą warsztaty teatralne w różnych kategoriach oraz zajęcia konwersacyjne. Obydwa projekty zakończy konferencja podsumowująca z udziałem rodziców, uczniów, władz samorządowych i oświatowych.


Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2008/2009 (1.09.2008r.)

Jak wiemy, wszystko co dobre, szybko się kończy. Dlatego skończyły się również wakacje. Uczniowie i nauczyciele wrócili do pracy pełni nowych sił, wypoczęci i z nowym zapałem do pracy. Ten rok szkolny zapowiada się dla wszystkich bardzo pracowicie, ponieważ nasza szkoła, oprócz prowadzenia normalnej działalności dydaktyczno-wychowawczej, będzie uczestniczyła w różnego rodzaju zadaniach dodatkowych, jak np. Szkoła Promująca Zdrowie, czy zajęcia dodatkowe z języka angielskiego. Mamy nadzieję, że wyniki całorocznej pracy będą równie dobre, jak w ubiegłym roku.


Wystąpienie podczas uroczystości nadania herbu Gminie Czernice Borowe (22.06.2008r.)

W związku z uroczystością nadania Gminie Czernice Borowe herbu św. Stanisława Kostki, nasza szkoła została poproszona o przygotowanie na powyższą uroczystość przedstawienia o życiu św. Stanisława Kostki. Przygotowaniami do występu zajęły się p. Agnieszka Leszczyńska i p. Teresa Kicińska, które odszukały odpowiedni scenariusz i przeprowadzały próby z dziećmi. Służyły też radą w sprawie kostiumów, których uszyciem zajęli się rodzice. W efekcie uczniowie wyglądali, jakby pochodzili z epoki, w której żył św. Stanisław Kostka. Przedstawienie zostało zaprezentowane po zakończeniu uroczystej sesji Rady Gminy i wzbudziło duży aplauz. Nasi młodzi aktorzy zaprezentowali się najlepiej jak potrafili, chociaż przed występem widać u nich było naprawdę dużą tremę.
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2007/2008 (20.06.2008r.)

Po całym roku ciężkiej pracy wreszcie nadszedł ten upragniony dzień. Uczniowie z radością i ulgą odbierali swoje świadectwa i nagrody. Na każdej twarzy gościł uśmiech, bo przed nami: nauczycielami i uczniami upragnione wakacje - czas odpoczynku i nabierania sił do pracy w następnym roku szkolnym. Pamiętaliśmy, że za wszystko, co nas spotkało i co udało nam się osiągnąć w mijającym roku szkolnym należy podziękować przede wszystkim Bogu, toteż uroczystości rozpoczęliśmy Mszą św. Potem nastąpiła część oficjalna, czyli przemówienie p. Dyrektor oraz wręczenie świadectw i nagród uczniom kl. VI oraz wyróżnionym uczniom z pozostałych klas. Uczniowie, pod kierunkiem p. Agnieszki Leszczyńskiej, przygotowali krótkie przedstawienie kabaretowe zatytułowane "Atlas uczniów". Na zakończenie p. Dyrektor podziękowała wszystkim za ciężką pracę w mijającym roku szkolnym i życzyła udanych i bezpiecznych wakacji.
Dzień Sportu (16.06.2008r.)

Nasza szkoła od września 2007r. rozpoczęła okres przygotowawczy, którego celem jest otrzymanie certyfikatu Szkoły Promującej Zdrowie. W ramach tego projektu zorganizowany został w szkole Dzień Sportu, którego celem było promowanie aktywności fizycznej wśród dzieci. Poprzedzony on został pogadankami na temat wpływu ruchu oraz ćwiczeń fizycznych na zdrowie człowieka. Odpowiedzialnym za przygotowanie i przeprowadzenie Dnia Sportu był p. Piotr Oleksik. W Dniu Sportu brali udział wszyscy uczniowie naszej szkoły. Nauczyciel wychowania fizycznego przygotował zróżnicowane ćwiczenia, dostosowane do wieku i możliwości uczniów. Zapewnił też drobne nagrody. Każdy mógł się sprawdzić i wygrać nagrodę. Dzieci spędziły czas na świeżym powietrzu i doskonale się przy tym bawiły.
Dzień Dziecka (29.05.2008r.)

Tegoroczny Dzień Dziecka został zorganizowany przez Radę Rodziców działającą przy naszej szkole. Dzieci spędziły go w Niestumiu, znanym ostatnio jako doskonałe miejsce jednodniowego wypoczynku. Uczestnicy dotarli tam autokarem. Zapewniono dla nich wiele atrakcji, m.in. zwiedzanie mini zoo, przejażdżki bryczką, jazdę konną, zabawy na placu zabaw. Zorganizowano też poczęstunek składający się z grilowanych kiełbasek, słodyczy i napojów. Z dziećmi pojechało też wielu rodziców, którzy mogli dzielić ze swoimi pociechami radość tego dnia. Wszyscy doskonale się bawili.Dzień Rodziny (26.05.2008r.)

Rodzina, jak wiemy, to podstawowa komórka społeczna, i jednocześnie najważniejsza. Każdy z nas marzy o szczęśliwej rodzinie. A podstawą rodziny są oczywiście rodzice. To matka jest ostoją domowego ciepła, a ojciec jest symbolem siły, oparcia. To im dzieci winne są szacunek i wdzięczność. Okazją do wyrażenia ich jest święto Rodziny, obchodzone w naszej szkole od kilku lat jako połączenie Dnia Matki i Dnia Ojca. Tegoroczne Święto Rodziny przygotowali uczniowie klas I-III pod kierunkiem swoich wychowawczyń: p. Małgorzaty Jednak, p. Teresy Kicińskiej i p. Małgorzaty Kamińskiej. W uroczystości włączyły się również najmłodsze dzieci ze szkolnej "zerówki" pod czujnym okiem p. Grażyny Zaborowskiej. Na uroczystość rodzinną przybyło bardzo wielu rodziców, z niepokojem oczekiwanych przez młodszych uczniów naszej szkoły. Niejeden z przybyłych uronił łzę podczas akademii, ponieważ deklamowane przez dzieci wiersze i śpiewane piosenki były naprawdę wzruszające. Potem były laurki, uściski i słodki poczęstunek.


Rocznica Uchwalenia konstytucji 3 Maja (5.05.2008r.)

Jednym z zadań szkoły jest wpajanie uczniom patriotyzmu i wiedzy na temat ważnych wydarzeń historycznych. Zadanie to realizowane jest nie tylko podczas lekcji historii czy języka polskiego, ale również przy okazji obchodów ważnych świąt państwowych. Jednym z nich jest rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Nauczycielka historii p. Grażyna Sobiesiak wraz z uczniami klasy V i VI przygotowała uroczystą akademię z okazji tego doniosłego wydarzenia. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne.


DZIEŃ ZIEMI (21.04.2008r.)

Jak powinniśmy dbać o naszą planetę i szanować ją, tego uczymy dzieci nie tylko podczas lekcji przyrody, ale również innych przedmiotów. Dziś poświęciliśmy temu niezwykle ważnemu zagadnieniu apel, a okazją był obchodzony Dzień Ziemi. Uczniowie klas I-III pod kierunkiem p. Teresy Kicińskiej przygotowali przedstawienie zatytułowane " Niech bije zielone serce ziemi", przestrzegające przed zgubnymi skutkami zaśmiecania naszej planety. Przygotowano też bardzo sugestywną dekorację. Uczniowie spisali się pięknie. Mamy nadzieję, że przesłanie przedstawienia głęboko zapadnie im w serce.Europejski Konkurs Kangur Matematyczny (27.03.2008r.)

Już od wielu lat uczniowie naszej szkoły biorą udział w Europejskim Konkursie "Kangur Matematyczny". W tym roku uczennica kl. VI Katarzyna Załoga, przygotowywana przez p. Małgorzatę Jednak, zdobyła wyróżnienie, a uczeń kl. V Łukasz Stefański, przygotowywany przez p. Anetę Kołakowską, uzyskał wynik bardzo dobry. Gratulujemy naszym uczniom i życzymy im dalszych sukcesów.


ROCZNICA  ŚMIERCI  JANA  PAWŁA  II  (2.04.2008r.)

W  tym  roku  przypadła  już  trzecia  rocznica  śmierci  naszego  wielkiego  rodaka - papieża  Jana  Pawła  II.  Z  tej  okazji  w  naszej  szkole  został  ogłoszony  konkurs poetycki  pod  hasłem  "Jan  Paweł  II  w  naszej  pamięci".  Uczniowie  pisali  wiersze  w  dwóch  kategoriach  wiekowych: klasy I-III  i  klasy IV-VI.  W  konkursie  wzięło  udział 14 uczniów.  Konkurs  został  rozstrzygnięty  2 kwietnia,  a  nagrody, ufundowane  przez  ks. Adama Chmielewskiego,  wręczono  podczas  uroczystego  apelu, kiedy  to  każdy  z  uczestników  mógł  również  zaprezentować  swój  wiersz  przed  publicznością.
W  kategorii  klas  I-III  nagrodzeni  zostali:
I  miejsce - Izabela  Bednarska (kl. I)  za  wiersz " Kochany  Ojcze  Święty "
II  miejsce - Klaudia  Miś (kl. III)  za  wiersz  " Pamięć  o  Papieżu "
III  miejsce - Justyna  Hermann  (kl. III)  za  wiersz  " Nasz  Papież "
W  kategorii  klas  IV-VI  nagrodzeni  zostali:
I  miejsce - Bogumiła  Śliwa  (kl. V)  za  wiersz  " Ziemski  Bóg "
II  miejsce - Anna  Nagłowska  (kl. VI)  za  wiersz  " Przewodnik "
III miejsce - Emilia  Bartosiewicz  (kl. V)  za  wiersz  " Ojcze Święty "
III  miejsce - Łukasz  Stefański  (kl. V)  za  wiersz  " Rok 2005 "
Z  okazji  3  rocznicy  śmierci  Jana  Pawła  II  Samorząd  Uczniowski  przygotował  gazetkę  upamiętniającą  Jego  postać  i  nauczanie.  Natomiast  uroczysty  apel  przygotowały  uczennice  kl. VI  pod  kierunkiem  p. Agnieszki  Leszczyńskiej.  Zaprezentowana  została  przygotowana  przez  nauczycielkę  prezentacja  multimedialna,  pełna  zdjęć,  faktów  historycznych  i  fragmentów  wspomnień  o  Janie  Pawle  II  Wielkim.  Apel  zakończono  modlitwą  o  Jego  szybką  beatyfikację.

Uczniowie naszej szkoły wzięli również udział w wieczornym Apelu Jasnogórskim, podczas którego również prezentowali swoje wiersze i modlili się w intencji Jana Pawła II.
WIZYTA  W  DOMU  POMOCY  SPOŁECZNEJ  W  PRZASNYSZU  (19.03.2008r.)


Dnia  19  marca  br.  uczniowie  naszej  szkoły  wraz  z  opiekunami  p. Agnieszką  Leszczyńską  i  p. Piotrem  Oleksikiem,  ponownie   odwiedzili  mieszkańców  Domu  Pomocy  Społecznej  w  Przasnyszu.  Organizatorem  spotkania  było  Stowarzyszenie  Przyjaciół  Osób  Niepełnosprawnych   Intelektualnie  "Przyjazny  Dom"  i  Szkoła  Podstawowa  im. Św. Stanisława  Kostki  w  Rostkowie.
Uczniowie  zwiedzali  Ośrodek,  rozmawiali  z  pensjonariuszami,  uczyli  się  języka  migowego  i  podziwiali  prace  wykonane  przez  podopiecznych DPS  w  ramach  terapii  zajęciowej.  Odbywały  się  też  zajęcia  sportowe:  rozgrywki  piłki  nożnej  i  tenisa  stołowego,  podczas  których  uczniowie  mieli  okazję  integrować  się  z  mieszkańcami  Domu  Pomocy  Społecznej,  lepiej  ich  poznać  i  przekonać  się,  że  są  to  bardzo  szczerzy  i  wartościowi  ludzie.
Tego  typu  spotkania  są  bardzo  potrzebne,  gdyż  przełamują  lęk  przed  ludźmi  niepełnosprawnymi  intelektualnie  oraz  rozwijają  postawę  tolerancji  i  zrozumienia,  których  tak  bardzo  brakuje  we  współczesnym  świecie.

TŁUSTY CZWARTEK (31.01.2008r.)

Samorząd Uczniowski z naszej szkoły zorganizował dyskotekę na zakończenie tegorocznego karnawału. Zabawa dyskotekowa była połączona oczywiście z tradycyjnym jedzeniem pączków. Uczniowie mieli okazję wyszaleć się przed nadchodzącym Wielkim Postem.


CHOINKA SZKOLNA (26.01.2008r.)

Tegoroczna Choinka Szkolna odbyła się w sobotę 26.01.2008r. Ze względu na żałobę narodową impreza została przesunięta na godzinę 16:00. Uroczystość otworzył p. Wójt Wojciech Marek Brzeziński. Następnie uczniowie klasy "0" zaprezentowali swój program artystyczny, przygotowany pod kierunkiem p. Grażyny Zaborowskiej. Następni byli uczniowie klas I-III z przedstawieniem "Nie płacz Koziołku" nad którym pracowali z p. Małgorzatą Jedlak. Jako ostatni swoją zmodyfikowaną wersję znanych bajek przedstawili uczniowie klas IV-VI, którą przygotowywali pod kierunkiem p. Agnieszki Leszczyńskiej. Po części artystycznej przyszedł Mikołaj z workami pełnymi prezentów, którymi obdarował wszystkie obecne dzieci. Potem uczniowie udali się na przygotowany przez rodziców poczęstunek. Zabawa przy muzyce rozpoczęła się dopiero o godzinie 19:00.DZIEŃ BABCI I DZIADKA (22.01.2008r.)

Wszyscy znają powiedzenie, że rodzice są żeby wychowywać, a babcie i dziadkowie żeby rozpieszczać. Święto Babci i Dziadka to okazja do podziękowania im za ich ogromną , bezkrytyczną miłość. Uczniowie młodszych klas naszej szkoły (0, I, II, III) pod kierunkiem p. Grażyny Zaborowskiej, p. Małgorzaty Jedlak i p. Małgorzaty Kamińskiej postanowili z tej okazji skorzystać i przygotowali dla swoich babć i dziadków uroczystą akademię. Recytowali wiersze, śpiewali piosenki, składali życzenia oraz wręczali własnoręcznie wykonane laurki. Babcie i dziadkowie podziwiali występy swoich wnuków przy filiżance herbaty i pysznym cieście, które pomogli przygotować rodzice.PRZEGLĄD DOROBKU KULTURALNEGO SZKÓŁ (19.12.2007r.)

W gorącej przedświątecznej atmosferze odbył się tegoroczny Przegląd Dorobku Kulturalnego Szkół, podczas którego prezentowano trzy realizowane od początku tego roku szkolnego programy: Edukacja Dzieci i Młodzieży Kluczem do Rozwoju Gminy, Radosne Poznawanie, Znajomość Języka Angielskiego Szansą na Lepszy Start. Uroczystość odbyła się z udziałem przedstawicieli władz powiatowych i gminnych, dyrektorów szkół z terenu gminy, rodziców, nauczycieli i oczywiście uczniów. Podczas pierwszej, konkursowej części, szkoły prezentowały swoje osiągnięcia teatralne. Nasi uczniowie przedstawili trzy humorystyczne skecze: "Wizyta u teścia", "Kobieta" oraz "Lekcja", ujawniając swoje niewątpliwe zdolności aktorskie. Nasza szkoła zajęła III miejsce w rywalizacji, otrzymując dyplom i pamiątkową książkę. Uczniowie mieli również okazję zaprezentować układy taneczne oraz umiejętności muzyczne nabyte podczas zajęć prowadzonych w ramach programu "Edukacja Dzieci i Młodzieży Kluczem do Rozwoju Gminy". Natomiast uczniowie uczestniczący w zajęciach języka angielskiego z programu "Znajomość Języka Angielskiego Szansą na Lepszy Start" przedstawili lalkową adaptację "Czerwonego Kapturka" w języku angielskim, najmłodsi uczestnicy zajęć śpiewali piosenki po angielsku, a uczennice starszych klas zaśpiewały angielską kolędę. Podczas Przeglądu rozstrzygnięto również konkurs plastyczny odbywający się w ramach programu "Radosne Poznawanie" pod hasłem "Żyj zdrowo i z tradycją na ty", na który nasi uczniowie wykonali wiele wspaniałych prac. Uczennica naszej szkoły Karolina Karaszewska zajęła II miejsce, pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy.


JASEŁKA (17.12.2007r.)

Wprowadzając wszystkich w świąteczną atmosferę 17 grudnia uczniowie naszej szkoły zaprezentowali Jasełka Bożonarodzeniowe, przygotowane tradycyjnie pod kierunkiem katechetki, p. Wandy Kordek. Było to niezwykle poruszające widowisko, uświadamiające nam, jak bardzo daleko odeszliśmy od istoty Świąt Bożego Narodzenia. Zaprezentowane przez uczniów sytuacje demaskowały powierzchowny tradycjonalizm, a pierwszą osobą, która to dostrzegła było dziecko. Natomiast o istocie Bożego Narodzenia opowiadał dziecku osiołek - świadek tamtych wydarzeń.
MIKOŁAJKI (6.12.2007r.)

W tym roku dzieciaki z naszej szkoły chyba były grzeczne, bo odwiedził je Mikołaj z workami pełnymi prezentów, które dzielnie pomagały mu nieśc Elfy - członkowie Rady Rodziców, którzy całą uroczystośc mikołajkową zorganizowali. Mikołaj wkroczył z prezentami, kiedy dzieci kończyły oglądać film pt. "Express Polarny". Był niecierpliwie oczekiwanym gościem, szczególnie przez najmłodsze dzieciaki, toteż swoim pojawieniem się wzbudził ogólny aplauz. Mikołaj odwiedził też nasze Małe Przedszkole ku ogromnej uciesze maluchów.
ANDRZEJKI (29.11.2007r.)

Andrzejkowe wróżby i przepowiednie stały się już tradycją, którą warto kontynuować, pod warunkiem, że traktuje się je jako zabawę. Tak też do andrzejkowych wróżb podeszli uczniowie naszej szkoły, dla których Andrzejki były okazją przede wszystkim do doskonałej zabawy i odprężenia się po trudnych trzech już miesiącach nauki. Imprezę zorganizował Samorząd Szkolny, pod kierunkiem opiekuna p. Agnieszki Leszczyńskiej. Wzięli w niej udział nie tylko uczniowie naszej szkoły, ale również dzieciaki z "zerówki" i naszego rostkowskiego Małego Przedszkola. Przyszło też wielu rodziców, którzy najpierw pomagali przygotować dla dzieci słodki poczęstunek, a potem wspólnie z nimi się bawili. Uczniowie najpierw wróżyli sobie w klasach, a potem bawili się na andrzejkowej dyskotece, podczas której organizowane były dodatkowe gry i zabawy.ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI (12.11.2007r.)

My, jako Polacy powinniśmy pamiętać o naszych korzeniach i o naszej historii. Uroczysty apel, który odbył się 12 listopada w naszej szkole był hołdem złożonym wszystkim, którzy oddali życie, abyśmy mogli żyć w wolnej Ojczyźnie. Uczniowie klasy IV, V i VI pod kierunkiem p. Grażyny Sobiesiak przygotowali część artystyczną, w której przybliżyli swoim kolegom i koleżankom ten okres historii, kiedy Polska była pod zaborami i z uporem walczyła o wolność.


PASOWANIE UCZNIÓW KLASY I (26.10.2007r.)

Klasa I liczy 9 uczniów, a jej wychowawczynią jest p. Małgorzata Pawelczyk-Jedlak. Jest to pierwsza od kilku lat klasa, która składała ślubowanie. Uroczystość rozpoczął ksiądz proboszcz, który poświęcił pierwszakom tornistry, książki i przybory szkolne. Dzieci z ogromnym przejęciem zaprezentowały chwytający za serce program artystyczny. Następnie złożyły ślubowanie, a po nim p. Dyrektor pasowała je na uczniów klasy I i wręczyła każdemu pamiątkowy dyplom oraz upominek. Życzyła im przy tym dużo sukcesów, a przede wszystkim wytrwałości w zdobywaniu wiedzy. Przedstawiciele Samorządu Szkolnego również obdarowali swoich młodszych kolegów i koleżanki drobnymi prezentami. Z okazji tak ważnej uroczystości, rodzice pierwszaków przygotowali dla nich niespodziankę - przepyszny tort w kształcie tarczy szkolnej. Tak więc od 26 października uczniowie klasy I znają już swoje prawa i obowiązki i są pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. Serdecznie ich witamy w naszej społeczności.
Tydzień Zdrowia w Szkole Podstawowej im. Św. Stanisława Kostki w Rostkowie

W dniach od 17 do 25 października br. w Szkole Podstawowej im. Św. Stanisława Kostki w Rostkowie trwał Tydzień Zdrowia pod hasłem "Zdrowo jem - zdrowo żyję". Pomysłodawcą przedsięwzięcia był Samorząd Uczniowski oraz jego opiekun p. Agnieszka Leszczyńska. Jest to jedno z działań podjętych w ramach okresu przygotowawczego, który odbywa szkoła przed przystąpieniem do Mazowieckiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie. Podczas Tygodnia Zdrowia uczniowie wykonywali w swoich salach lekcyjnych gazetki tematyczne, uczestniczyli w spotkaniu z pielęgniarką na temat zdrowego odżywiania. Na zajęciach z techniki uczniowie przygotowywali zdrowe potrawy - sałatki i surówki. Wykonawcy najsmaczniejszych i najbardziej estetycznie podanych potraw zostali nagrodzeni. Ogłoszony został też konkurs na najciekawszy plakat promujący zdrowe odżywianie oraz konkurs wiedzy o zdrowym odżywianiu. Podczas całego Tygodnia Zdrowia uczniowie przynosili na drugie śniadanie tylko zdrowe produkty. Akcja zakończyła się 25 października "Jesiennym balem warzyw i owoców", na którym uczniowie wystąpili w przepięknych owocowo-warzywnych kostiumach, a zamiast tradycyjnych ciast i kolorowych napojów częstowali się owocami, warzywami i pili soki owocowe.7 DZIEŃ PAPIESKI (14.10.2007r.)

14 października 2007r. obchodziliśmy 7 Dzień Papieski pod hasłem "Jan Paweł II - obrońca godności człowieka". Uczniowie naszej szkoły ze sztandarem i dużą częścią społeczności lokalnej brali udział w uroczystej Mszy św. Po niej wszyscy przemaszerowali pod pomnik Jana Pawła II, gdzie złożyli kwiaty, zapalili znicze oraz odmówili modlitwę w intencji szybkiej beatyfikacji Jana Pawła II. Odśpiewali też ulubioną pieśń papieża - "Barkę". Druga część obchodów Dnia Papieskiego miała miejsce w szkole 16 października. Uczniowie oglądali film o Janie Pawle II i rozmawiali o jego nauczaniu na lekcjach.ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ (12.10.2007r.)

O tym, że trudny jest zawód nauczyciela, pedagodzy z naszej szkoły przekonują się każdego dnia. Jednak praca ta, daje też ogromną satysfakcję. Święto Edukacji Narodowej, popularnie zwane Dniem Nauczyciela, jest dniem, kiedy powraca wiara w sens wykonywania tego trudnego zawodu. W tym roku uczniowie naszej szkoły, pod kierunkiem p. Agnieszki Leszczyńskiej przygotowali dla swoich nauczycieli akademię na wesoło, pokazując jak w krzywym zwierciadle to wszystko, co na co dzień może irytować i drażnić. W ich wykonaniu to, co trudne, śmieszyło. Po części artystycznej uczniowie wręczyli nauczycielom i pracownikom szkoły kwiaty. Do życzeń uczniów dołączyli się również rodzice, którzy przez ręce swoich przedstawicieli z Rady Rodziców również życzyli nauczycielom sukcesów i przede wszystkim cierpliwości. Rodzice przygotowali też wspaniały słodki poczęstunek dla pedagogów i pracowników z naszej szkoły.WYBORY DO RADY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO (26.09.2007r.)

Jak pokazuje nasza polityczna codzienność, samorządności powinniśmy uczyć się już od najmłodszych lat, bo takich będziemy mieli parlamentarzystów, jakich sobie wykształcimy. Aby uczynić zadość tej zasadzie 26 września br. w naszej szkole odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Poprzedziła je kampania wyborcza, w której 5 kandydatów zachęcało do oddawania na siebie głosów. W wyniku głosowania wyłoniono przewodniczącego RSU, którym została Aneta Serafin, zastępcę przewodniczącego - funkcję tę objęła Kasia Załoga, a skarbnikiem została Magda Skowrońska. Życzymy naszej nowej Radzie Samorządu Uczniowskiego wielu sukcesów, pomysłów, a przede wszystkim chęci do pracy na rzecz naszej społeczności.XXV JUBILEUSZOWA PIELGRZYMKA DZIECI I MŁODZIEŻY DO PRZASNYSZA I ROSTKOWA (22.09.2007r.)

Podczas tegorocznej pielgrzymki przypomniane zostało hasło: "Ad maiora natus sum" - "Do wyższych rzeczy jestem stworzony", którym kierował się św. Stanisław Kostka całe swoje życie. A przypomniał je młodzieży nowy biskup płocki Piotr Libera podczas Mszy św., którą odprawił w Przasnyszu. Na tej Mszy, oprócz tysięcy młodych ludzi obecne były sztandary ze szkół, którym patronuje św. Stanisław Kostka, w tym także sztandar z naszej szkoły. Po Mszy św. Biskup razem z młodymi pątnikami przemierzył pieszo całą trasę pielgrzymki. W Rostkowie wszystkich pątników witał ksiądz proboszcz Adam Chmielewski. W budynku szkoły miał miejsce poczęstunek dla księży. Swoją obecnością zaszczycił go ksiądz Biskup, który staropolskim obyczajem został przywitany chlebem i solą przez panią Dyrektor Sylwię Suchodolską-Jakóbiak, nauczycieli i uczniów naszej szkoły.


OBCHODY ŚWIĘTA PATRONA SZKOŁY (18.09.2007r.)

Jak co roku nasi uczniowie, dumni z faktu, że mają św. Stanisława Kostkę za patrona, obchodzili jego święto. A skoro patron to wielki, chociaż młody, święty, więc obchody odbywały się głównie w sferze duchowej - ksiądz proboszcz Adam Chmielewski odprawił uroczystą Mszę św., w której wzięli udział wszyscy uczniowie szkoły wraz ze sztandarem. Uczniowie i nauczyciele mogli ucałować relikwie św. Stanisława Kostki, które są przechowywane w kościele w Rostkowie. Odbył się też quiz wiedzy o św. Stanisławie Kostce, a podczas lekcji uczniowie starali się naśladować swojego młodego patrona w pilności."PAMIĘĆ NIE DAŁA SIĘ ZGŁADZIĆ" (17.09.2007R.)

Dzień 17 września, dobrze znany dziś każdemu Polakowi jako dzień napaści Związku Radzieckiego na Polskę, został wybrany przez organizatorów jako dobry moment dla uczczenia żołnierzy i oficerów polskich pomordowanych na wschodzie, m.in. w Katyniu, Charkowie, Miednoje i innych miejscach kaźni. Do udziału w uroczystościach upamiętniających te straszne wydarzenia zostały zaproszone m.in. szkoły z całego powiatu przasnyskiego. Wiele szkół odpowiedziało na zaproszenie, w tym również nasza szkoła, która ze sztandarem uczestniczyła w obchodach. Po uroczystej Mszy św. w kościele farnym w Przasnyszu uczniowie mięli okazję obejrzeć wspaniałą, poruszającą prezentację - relację z rajdu szlakiem miejsc uświęconych krwią Polaków zamordowanych na Wschodzie.


SPOTKANIE Z POLICJANTEM (4.09.2007R.)

Wszystkim nam, zarówno rodzicom jak i nauczycielom zależy, aby dzieci były bezpieczne nie tylko w szkole, ale i w drodze do niej. Na wiele czynników nie mamy wpływu, ale na jeden z nich na pewno mamy - na edukację w kwestiach bezpieczeństwa. Problemy związane z bezpieczeństwem podejmowane są nie tylko na zajęciach edukacyjnych i lekcjach wychowawczych, ale także podczas specjalnych spotkań i pogadanek organizowanych we współpracy z Powiatową Komendą Policji w Krasnem. Jedno z nich odbyło się już 4 września br., kiedy to naszą szkołę odwiedzili policjanci z zaprzyjaźnionej Komendy w Krasnem. Spotkali się najpierw z uczniami klas 0-III - wygłosili pogadankę na temat bezpieczeństwa i odpowiadali na liczne pytania dzieciaków. Podobny przebieg miało spotkanie z uczniami klas IV-VI. Pojawienie się w szkole policjantów zawsze wzbudza wśród uczniów duże poruszenie a sam widok munduru policyjnego sprawia, że dzieci od razu stają się grzeczniejsze.


UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2007/2008

Jak zwykle wszystko, co dobre szybko się kończy, tak samo szybko skończyły się wakacje. Nie ulega wątpliwości, że wszystkim, zarówno uczniom, jak i nauczycielom, były bardzo potrzebne po całym roku wytężonej pracy. A nowy rok szkolny rozpoczęliśmy 3 września uroczystą Mszą św., w której prosiliśmy o wszelkie potrzebne łaski na nadchodzący rok pracy i nauki. Po Mszy rozpoczęła się uroczystość w szkole. Pani dyrektor Sylwia Suchodolska-Jakóbiak przywitała wszystkich bardzo serdecznie, przedstawiła organizację roku szkolnego oraz przydział przedmiotów i wygłosiła krótkie przemówienie. Potem uczniowie i ich rodzice spotkali się z wychowawcami w klasach. Jak było widać na uroczystości rozpoczęcia nowego roku szkolnego, wakacje spełniły swoje zadanie, bo wszyscy wrócili do pracy wypoczęci, z nowym zapasem sił i zapału.ŚWIĘCENIE POMNIKÓW W PARKU DYDAKTYCZNYM (2.09.2007r.)

Przy okazji parafialnych dożynek, które odbywały się dnia 2 września br. zostały poświęcone dwa kolejne pomniki w Parku Dydaktycznym im. Św. Stanisława Kostki w Rostkowie: Stanisława Chełchowskiego i Jadwigi Milewskiej. Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w intencji Jadwigi Milewskiej i Stanisława Chełchowskiego. Swoją obecnością uroczystość zaszczyciła wnuczka Jadwigi Milewskiej, znana aktorka Anna Milewska, która była obecna również podczas odbywającego się w szkole poczęstunku.
Tegoroczne wakacje dostarczyły naszym uczniom, i nie tylko im, wielu wrażeń, a to za sprawą programu wakacyjnych zajęć "Edukacja Dzieci i Młodzieży Kluczem do Rozwoju Gminy". Program ten miał na celu zagospodarowanie czasu wolnego uczniów, zapobieganie patologiom oraz rozwój fizyczny dzieci i młodzieży z terenu gminy.
Program obejmował:
. Wyjazdy na basen, z których uczniowie bardzo chętnie korzystali, jako że pogoda nie sprzyjała kąpielom w otwartych zbiornikach wodnych.
. Wycieczki krajoznawczo-turystyczne:
1. Do Krasnego, gdzie uczniowie zwiedzali stadninę koni, zabytkowy kościół a w nim groby członków rodziny Krasińskich.
2. Do Aeroklubu Północnego Mazowsza w Przasnyszu - tutaj można było podziwiać pokazy spadochronowe, zapoznać się z funkcjonowaniem lotniska oraz z budową samolotu i szybowca.
. Zajęcia sportowe: piłkę nożną, minikoszykówkę, tenis ziemny. Wszystkie zajęci odbywały się pod okiem doświadczonych trenerów i nauczycieli wychowania fizycznego.
. W każdą sobotę była rozgrywana liga piłkarskich piątek pod kierunkiem trenerów w Gminnym Centrum Sportu w Obrębcu.

Realizacja I, wakacyjnej, części programu trwającej od 1.07.2007r do 12.08.2007r. zakończyła się festynem pod hasłem "Pożegnanie wakacji", który odbył się 12.08.2007r. w Obrębcu. Głównym organizatorem była Szkoła Podstawowa im. Św. Stanisława Kostki w Rostkowie, a współorganizatorami: GKS "Borovia", OSP w Rostkowie, Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Czernickiej. Impreza miała charakter rodzinny, a rozpoczęła się o godzinie 13.00, kiedy to przywitano przybyłych gości. A swoją obecnością zaszczycili festyn: pani Senator RP Janina Fetlińska, pan wicestarosta Powiatu Przasnyskiego Tomasz Osowski, pan Wójt Gminy Czernice Borowe Wojciech Marek Brzeziński, ksiądz Proboszcz parafii Św. Stanisława Kostki w Rostkowie Adam Chmielewski.
Następnie rozegrano turniej piłki nożnej, w którym zajęto następujące miejsca:
I miejsce - FC Orlika
II miejsce - UKS Rostkowo
III miejsce "Borowiaki" z Czernic
IV miejsce - SP Węgra

Rozegrano również turniej tenisa ziemnego, w którym zwycięzcami zostali:
Adrian Jakóbiak - Gimnazjum w Czernicach Borowych
Marcin Suwiński - Gimnazjum w Czernicach Borowych
Maciej Soból - Gimnazjum w Czernicach Borowych

Wszyscy uczestnicy festynu mogli spróbować swoich sił w różnego rodzaju zawodach sportowych i grach rodzinnych, a po intensywnym wysiłku fizycznym można było pokrzepić się pyszną grochówką. Na zakończenie imprezy wystąpił zespół muzyczny z Domu Pomocy Społecznej na Rudzie oraz zespół "Quarto" z Rostkowa.

Drugi etap programu "Edukacja Dzieci i Młodzieży Kluczem do Rozwoju Gminy" realizowany będzie do końca grudnia tego roku, a będzie obejmował wachlarz zajęć pozalekcyjnych dla uczniów, m.in.: zajęcia taneczne, plastyczne, matematyczne, język angielski, informatykę, grę na keyboardzie, zajęcia sportowe.